KİGA MOBİL KAPICILIK VE YÖNETİCİLİK

Kiga Mobil Kapıcılık ve Yöneticilik

KAPICILIK

ESKİŞEHİR’DE KİGA GLOBAL OLARAK BİNALARDA VE SİTELERDE KAPICILIK HİZMETİNİ ÇOK UCUZ MALİYETLERE SAĞLAMAKTAYIZ. KİGA GLOBAL’İ TERCİH EDECEĞİNİZİ ÜMİT EDİYOR, HİZMETLERİMİZİ DEĞERLENDİRMENİZE SUNUYORUZ.

HİZMETLERİMİZ

GÜNLÜK HİZMETLERİMİZ(PAZAR GÜNÜ HARİÇ HERGÜN)

*HERGÜN BELİRLİ SAATLERDE ÇÖPLER ALINIR.

*GİRİŞ PASPAS YAPILIR

*SU DEĞİŞİMLERİ SAĞLANIR.

DİĞER HİZMETLERİMİZ

*HAFTADA 1 KEZ. AYDA 1 KEZ GENEL TEMİZLİK VE YIKAMA YAPILIR.

*TALEP EDİLİDİĞİ TAKDİRDE 6 AYDA BİR İLAÇLAMA HİZMETİ VERİLİR.

*AYDA BİR GENEL TEMİZLİK YAPILIR.

*TALEP EDİLDİĞİ TAKDİRDE AYLIK DEZENFEKTE HİZMETİ VERİLİR.

SİTE YÖNETİCİLİĞİ

1-Sitenizde yapılan genel kurulda yöneticiliğe KİGA GLOBAL SİTE YÖNETİMİNİN seçilmesi durumda ilgili kanun, tüzük, yönetmeliklerin ve yönetim planının yöneticiye yüklediği görev ve sorumlukları bir yıl süreyle şirketimiz üstlenecektir.

   Kat malikleri arasından seçilen denetçi ya da denetim kurulu kanalı ile her 3 ayda bir periyodik olarak şirketimiz denetlenecektir.

2-Sitenizde yapılan genel kurulda kendi aranızdan seçtiğiniz yönetici ya da yönetim kuruluna profesyonel site yönetimi ile birlikte çalışma yetkisi vereceksiniz. Böylece yapılacak tüm site ve aidat toplama hizmetleri yönetim kurulu ile yapılan sözleşme hükümlerine göre vekâleten KİGA GLOBAL SİTE YÖNETİMİ tarafından yürütülecektir.

   Bu durumda KİGA GLOBAL site yönetimi, yönetim kuruluna karşı sorumludur.

NEDEN PROFESYONEL SİTE YÖNETİMİ?

Değişen dünya ile birlikte çok katlı binaların, sitelerin ve iş merkezlerinin çoğalması üzerine, bu alanlarda toplu ve kalabalık yaşayan insanların kullandıkları ortak alanların yönetilmesi gündeme gelmiştir.

Profesyonel site yönetimi hizmetleri gelişmiş ülkelerde en çok istihdam sağlayan sektörlerden biri olmasına rağmen ülkemizde henüz bir sektör olarak kabul edilmemiş ve gerekli düzenlemeler yapılmamıştır.

Uygulamada her yıl sakinlerden birileri yöneticilik görevini isteksizce üstlenmekte, mevzuatı ve işleyişi bilmeyen birçok yönetici de hukuki ya da mali sorunlarla boğuşmaktadır. Sorunları çözmede insan kaynağını çağdaş araç ve gereçlerini iyi kullanmak gerekir. Aksi halde büyük emek, para, bilgi ve zaman kayıplarına yol açmaktadır.

Site ve iş merkezlerinin yönetilmeleri için her birine özel bir takım, bilgi ve beceri, gerekmektedir. Bu gelişmeleri yakinen takip eden bir ekiple hizmet vermekteyiz.

KİGA GLOBAL YÖNETİMİ alanındaki eksiklikleri ve ihtiyacı yerinde tespit ederek iddialı bir şekilde bu alanda faaliyet yürütmeye karar vermiştir.

Parolamız; ”insan odaklı, dürüst ve kaliteli hizmet” olacaktır.

KİGA GLOBAL İLE SİTE YÖNETİCİLİĞİ NASIL OLACAKTIR?

1- Sitenizde yapılan genel kurulda yöneticiliğe KİGA GLOBAL SİTE YÖNETİMİNİN seçilmesi durumda ilgili kanun, tüzük, yönetmeliklerin ve yönetim planının yöneticiye yüklediği görev ve sorumlukları bir yıl süreyle şirketimiz üstlenecektir.

 Kat malikleri arasından seçilen denetçi ya da denetim kurulu kanalı ile her 3 ayda bir periyodik olarak şirketimiz denetlenecektir.

2-Sitenizde yapılan genel kurulda kendi aranızdan seçtiğiniz yönetici ya da yönetim kuruluna profesyonel site yönetimi ile birlikte çalışma yetkisi vereceksiniz. Böylece yapılacak tüm site ve aidat toplama hizmetleri yönetim kurulu ile yapılan sözleşme hükümlerine göre vekâleten KİGA GLOBAL Site Yönetimi tarafından yürütülecektir.

 Bu durumda KİGA GLOBAL Site Yönetimi, yönetim kuruluna karşı sorumludur.

Bu durumda da kat malikleri arasından seçilen denetçi ya da denetim kurulu kanalı ile her 3 ayda bir periyodik olarak şirketimiz denetlenecektir.

KİGA GLOBAL İLE HİZMETLER NASIL YAPILACAKTIR?

1-Çağdaş aidat toplama sistemi gerçekleştirilecektir. Bankalara uyumlu altyapımız bulunduğundan elden para toplaması mümkün olduğunca tercih edilmeyecektir.

 Tüm aidat ve demirbaş ödemelerinin kural olarak banka üzerinden yapılması gerekmektedir. Bununla birlikte, banka ya da internet bankacılığı imkânı olmayan kat maliklerinin tahsilât makbuzu ile ödeme yapabilmesi imkânı da olacaktır.

 Ancak, tahsilât makbuzu ile imza karşılığı alınan aidat ve demirbaş paraları zaman geçirilmeden bankadaki site hesabına yatırılacaktır. Bu yol istisnai olarak kullanılacaktır.

2-Personel işlemleri ve giderleri, SGK primleri, hizmet veren firmaların ödemeleri(elektrik, su, doğalgaz, asansör bakım ücretleri, vs.)düzenli olarak yapılacağından, site aleyhine açılabilecek olan davalara ve cezalara mahal verilmeyecektir.

3-Sitenin muhasebe kayıtlarının tutulması ve bilançoların hazırlanması KİGA GLOBAL muhasebe elemanlarınca yapılacak, kendi mali müşavirimizle denetlenecektir. Bunun için ayrıca ücret talep edilmeyecektir.

4- Blok girişlerine asılacak duyuru panolarında aylık olarak gelir-gider eşleşmelerini görebileceksiniz. Ayıca muhasebe sorumlusu, site sorumlusu ve site görevlilerinin iletişim bilgileri asılacak, site sakini hizmetlerle daima kendisine muhatap bir yetkili bulabilecektir.

5-Her takvim yılı başında siteniz için yıllık tahminin işletme projesi, uzman ekibimizce titiz bir çalışma neticesi hazırlanacak ve site kat malikleri kurulunun onayına sunulacaktır. Aidat ve demirbaşlar keyfi olarak değil, işletme bütçesine göre kat malikleri tarafından tespit edilecektir.

6-Olağan ya da olağanüstü kat malikleri toplantıları, kararılmaları, defterlerin noter tasdik işlemleri gibi bürokratik uğraşılar firmamız tarafından yerine getirilecektir.

7-İcra işlemlerinde avukatlık ücretleri ve masraflar aidat ve demirbaşlarını ödemeyenlerden tahsil edilecek, ayrıca site hesabından herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Hukuki işlemler, şirketimize bağlı olan avukatlar kanalı ile yapılacaktır.

8-Site hizmetlerinin aksamaması ve adaletin sağlanması amacı ile yasaların öngördüğü biçimde aidat ve demirbaşlarını zamanında ödemeyenler için % 5 faiz uygulaması yapılacaktır.

9-Siteyi ilgilendiren diğer işlerin yaptırılması konusu da uzman personelimizce sağlanacaktır.

 Bunlar; Güvenlik hizmetlerinin kontrolü, asansörlerin bakım ve onarımı, ortak alan su ve elektrik tesisat ve onarımı, temizlik. ilaçlama, peyzaj, havuz bakımı, hidrofor ve jeneratör bakımı, bina dezenfektesi vs. gibi işlerdir.

Ayrıca istenmesi halinde site içerisindeki konutların doğru satışı ve iyi komşularla kiralanmasının takibi de şirketimizce yapılacaktır.

Eskişehir Web Tasarım